Lahvová vína

Základním kamenem naší produkce jsou tichá suchá vína. Vína vyrábíme bílá, růžová i červená a to výhradně z moravských hroznů pocházejících z vlastní vinice na území obce Viničné Šumice. Zde pěstujeme odrůdy Solaris, Tramín červený, Rulandské šedé, Chardonnay, Veltlínské zelené, Modrý portugal, Dornfelder, Svatovavřinecké a Frankovka. 

Z hlediska obsahu zbytkového cukru se jedná většinou o vína suchá, ale v posledních ročnících se vyskytla i polosuchá a polosladká vína. Do lahví putují jak vína nejvyšší kvalitativní třídy tedy přívlastková, tak vína v kategorii moravské zemské, která se však mnohdy svými parametry rovnají přívlastkovým, jen z důvodu malých šarží nejsou zatřiďována.

Část našich vín zraje v dřevěných sudech, někdy i déle než 12 měsíců a nevyhýbáme se ani technologii školení na kvasnicích. Takto vznikají vysoce vyzrálá "dospělá" vína s velkým tělem a plnou chutí.

Každoročně ke svátku svatého Martina 11. listopadu připravujeme též šarže mladých Svatomartinských vín, které jsou charakteristické zejména svojí svěžestí a lehkostí.

Naším zájmem je i výroba speciálních vín jako ledové či botrytické sběry. Jejich výskyt je však silně vázán na počasí daného ročníku. Jednou ze specialit je naše vlastní značka perlivého vína Krišperk